Usługi detektywistyczne w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze. Dla wielu osób są ostatecznością, ale też dużym wsparciem w kryzysowych i nagłych sytuacjach. Życie potrafi zaskakiwać nieprzewidywanymi zdarzeniami i wiele osób w silnych emocjach decyduje się na pochopne działanie na własną rękę. Niestety często kończy się to ogromnym rozczarowaniem i różnego rodzaju konsekwencjami. Dlaczego prywatny detektyw to lepsze rozwiązanie?

Prywatny detektyw – wynająć czy działać na własną rękę?

Wynajmując prywatnego detektywa, nie musimy się martwić o cały przebieg sprawy. Zlecamy zadanie i czekamy na efekty działań agencji detektywistycznej. Jest to najrozsądniejszy wybór, ponieważ mając emocjonalne powiązanie ze sprawą powoduje, że ciężko jest myśleć racjonalnie. Agencje detektywistyczne działają na podstawie licencji, kierują się wieloletnim doświadczeniem i znajomością przepisów. Dzięki temu nie ma konieczności martwienia się o możliwe podważenie dowodów w sądzie. Często ma to miejsce w przypadku samodzielnego zbierania informacji. Agencje detektywistyczne mają również prawo na przetwarzanie danych osobowych i znacznie ułatwia to prowadzenie sprawy. Profesjonalna pomoc z pewnością okaże się przydatna w procesie wykrywania zdrady, obserwacji osób, wykrywania podsłuchów, wywiadu gospodarczego, weryfikacji pracownika, ustalaniu majątku i wielu innych.

Czynniki skłaniające do samodzielnych działań detektywistycznych

Głównym powodem wyboru samodzielnego prowadzenia sprawy jest cena usług detektywistycznych. Koszt wynajęcia detektywa jest zwykle indywidualny dla każdej sprawy. Zależ m.in. od czasu trwania obserwacji czy liczbie detektywów pracujących nad sprawą. Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na usługi detektywistyczne lub nie znają stawek i myślą, że takie usługi są niezwykle drogie – próbują działać na własną rękę. Niestety wiąże się to z zakupem odpowiedniego sprzętu, zaplanowaniem strategii działań itp. Często niezbędna okazuje się również konsultacja z prawnikiem, aby nie złamać prawa i nie pogorszyć całej sytuacji. Finansowe koszty samodzielnej obserwacji, zakup sprzętu, i wspomniane już porady prawne mogą więc dorównywać kwocie opłacenia agencji detektywistycznej. Poza tymi wadami indywidualnych działań warto wziąć, także pod uwagę ryzyko zdemaskowania. Niewątpliwie jest ono większe niż w przypadku korzystania z usług profesjonalnego detektywa. Samodzielne śledzenie to ryzyko kompromitacji i ogólnego pogorszenia sytuacji. Bez odpowiednich umiejętności i doświadczenia rozwiązanie sprawy może zająć miesiące. Natomiast prywatny detektyw przeprowadzi działania skoncentrowane na konkretne cele, to i znajomość metod postępowania pozwala na dosyć sprawne uzyskanie postępów w sprawie.

Masz problemy?

Jesteśmy młodym zespołem detektywów o bardzo dużym doświadczeniu. Specjalizujemy się w sprawach rodzinnych oraz gospodarczych.

Obsługujemy klientów indywidualnych oraz firmy. Nasze usługi detektywistyczne świadczymy głównie w Radomiu i okolicach oraz na terenie całej Polski.